sperky-stribrne-originalni-nadcasovy-design-rucni-fair-trade-vyroba-z-Bali

Jak pečovat o kameny

Drahé kameny a minerály jsou po staletí používány nejen pro okrasu, ale i ochranu a pomoc. Vedou nás k lásce, posilují to, co má být posíleno a oslabují to, co oslabuje nás.
Svému nositeli přináší pozitivní vibrace a energie. Působí jak na úrovni duševní, mentální a zdravotní.
Aby kameny dobře pomáhaly, je potřeba se o ně starat. Mají v sobě energii, která jako my potřebuje čistý vzduch, vodu, slunce a lásku. Některé dokáží nabalovat negativní energii, kterou potřebují dostat pryč.

Starejte se o ně s láskou a péčí, aby Vám mohly sloužit co nejlépe.

Jak šperky nosit a uchovávat?

Šperky z drahých kamenů a minerálů můžete nosit každý den, nebo podle Vaší nálady. Nosí se přímo na těle a pokud je odkládáte, poslouží Vám jakákoli šperkovnice, látkový sáček nebo šuplík nočního stolku.

Jak se o kameny starat?

Stejně jako se staráme o naše tělo, zvířata i květiny, je potřeba dopřát stejnou péči i Vašim minerálům. Své šperky pravidelně očišťujte od nečistot, chraňte je před kosmetikou, čistícími prostředky a chemikáliemi.

Jak kameny energeticky čistit a nabíjet?

Drahé kameny a minerály jsou držitely mnoha informací a silných energií, které přijímají od okolí a ukládají je. Dokáží je přijímat, ale i dávat, a to jak v pozitivním, tak i v negativním směru. Abychom kameny mohli co nejdéle používat a těšit se z jejich pozitivních vibrací, je nutné je pravidelně energeticky čistit a nabíjet. Každý minerál je jedinečný, proto přinášíme několik našich nejčastějších kamenů.

Achát
Umýváme pod proudem vlažné vody, nebo necháme odležet přes noc v misce společně s křišťálem. Achát můžete nabíjet na přímém slunci. (výjimkou je achát ohnivý)

Ametyst
Jako mnoho kamenů umýváme pod proudem vlažné vody. Jelikož je náchylný na vyblednutí na přímém slunci, nabíjíme ve stínu.

Chalcedon
Čistíme pod proudem vlažné vody a nabíjíme na přímém slunci.

Křišťál
Křišťál samotný funguje jako očista pro ostatní kameny. Znovu čistíme pod proudem vody a nabíjíme na slunci.

Kouřový křišťál
Tento křišťál dokáže silně nabalovat negativní energii, proto čištění provádíme velmi důkladně. Kombinujeme umývání pod proudem vody i v misce. Nabíjíme je dostatečně dlouho na přímém slunci.

Larimar
Čistíme pod proudem vody, nabíjíme na ranním či večerním slunci 1 až 2 hodiny.

Lapis Lazuri
Očišťujeme pod proudem studené vody a nabíjíme při svitu noční oblohy.

Tyrkys
Tyrkys je citlivý na přímé slunce i na kosmetiku a změnu teplot. Doporučujeme kámen nechat jen odpočinout, případně necháme odpočinout v půdě.