Jak změřit velikost prstenu

Jak doma jednoduše zjistit, která velikost prstenu je ta pravá?

Často se nás ptáte a nejste si jistí s výběrem velikosti prstenu. Pojďte se s námi mrknout, jak jednoduše můžete doma prst změřit tak, aby Vám prsten na ruce dokonale padl.

1.způsob

Najděte doma jakýkoliv měřící proužek, kterým prst obtočíte. Může to být bavlnka, šňůrka nebo proužek papíru. Dejte si pozor, měřící proužek musí být kolem prstu dostatečně utažený přesně tak, jak prsteny obvykle doléhají na Vaši kůži. Rovněž pokud patříte mezi ty, kteří mají úzké prsty a širší klouby, myslete na to při výběru prstenu a zvolte velikost tak, aby šel prsten přes kloub přetáhnout (obvykle stačí zvolit o číslo větší).

Poté stačí jen ovinout měřící proužek kolem prstu a tužkou udělat čárku tam, kde se dvě šňůrky protínají. V tabulce poté naleznete dle obvodu zvoleného prstu, která velikost je ta pravá. Pokud Vám obvod prstu vyjde někde mezi dvěma velikostmi, doporučujeme zvolit spíše menší variantu. Měly by Vám ale sedět oba, jak o číslo menší, tak větší. Proto přihlédněte také ke svým preferencím.

2.způsob

Pokud máte doma posuvné měřidlo nebo pravítko, změřte jím pečlivě vnitřní průměr Vašeho stávajícího prstenu a opět v tabulce vyhledejte, která velikost je ta pravá. Pokud doma měřidlo doma nemáte, doporučujeme zvolit první způsob měření. Šňůrkou nebo proužkem papíru nejspíš nezměříte vzdálenost s dostatečnou přesností a může se stát, že prsten nebude sedět.

Jak změřit velikost prstenu