Ametyst – kámen klidu a porozumění

Ametystové krystaly jsou jedním z nejoblíbenějších drahokamů na světě a používají se již tisíce let. Jejich léčivé vlastnosti popsali již ve starověkém Řecku. Slovo „ametyst“ ve skutečnosti pochází z řeckého slova amethystos, což znamená střízlivý a naráží na myšlenku zachování pevného a střízlivého myšlení.

Pomáhá ničit strachy, vztek obavy a zlobu. Pokud potřebujete pomoci se soustředěním, ametyst by na vašem stole či těle neměl chybět. Pomáhá zlepšovat intuici a přidává sílu v boji se závislostmi. Ametyst ochraňuje svého nositele a dodává mu optomismus do života. Posiluje věrnost a lásku a mnohem více.

Význam a vlastnosti

Přírodní ametystové kameny jsou spojeny s čakrou třetího oka a korunní čakry. Fialová barva až červenofialové odstíny ametystu jsou odedávna symbolem klidu, očistné a uklidňující energie. Krystaly představují očistu a spojení s duchovními a božskými bytostmi. Význam ametystu je spojen s klidem, porozuměním, důvěrou a milostí.

Léčivé vlastnosti ametystu

Předpokládá se, že ametyst má léčivé vlastnosti, které chrání nositele před negativními energiemi. Kámen také přináší jasnost a klid do bdělé mysli, protože pomáhá mysli volně proudit v mentální i metafyzické dimenzi. Ve starověku se mělo za to, že přírodní ametyst dokáže očistit tělo od všech toxinů. Staří Řekové věřili, že kámen chrání nositele před opilostí a umožňuje jim udržet si vyvážené myšlení (víno se usrkávalo z pohárů obsahujících ametystové kameny, aby se zabránilo opilosti). V mnoha případech bylo zaznamenáno, že se kameny pokládaly na nemocné, aby vytáhly infekci.

Jaké jsou výhody ametystu?

Fialová barva kamene je přirozeným uklidňujícím prostředkem. Říká se, že rozhání vztek, pomáhá zvládat strachy a hněv. Uklidňuje vztek a úzkost. Mezi další pokládané výhody ametystu patří schopnost zmírňovat smutek a žal a rozpouštět negativitu. Barva tohoto drahokamu je také spojena s aktivací duchovního vědomí, vítáním intuitivních energií a posilováním psychických schopností.

Co dělá ametyst duchovně?

Ametyst je v duchovních kruzích vysoce ceněn. Dokáže ovládat zlé myšlenky, iniciovat moudrost a zvyšovat inteligenci prostřednictvím většího smyslu pro porozumění. Kámen vám může pomoci uplatnit vaše intelektuální schopnosti v náročných situacích, abyste se mohli lépe rozhodovat. O tomto fialovém drahokamu se také říká, že má úžasné pozitivní účinky na kreativitu a představivost tím, že posiluje intuici. Umožňuje svým nositelům přijímat nové myšlenky a uvádět své sny do praxe.

Ametyst můžete na našem e-shopu sehnat v několika variantách. Jeho uklidňující schopnosti můžete využít při meditacích ve formě svíček a vonných esencí. Noste jej neustále u sebe ve formě prstenu a náhrdelníku.