dekorace-makrame-zvonkohry-boho-styl

Boho styl v interiéru: inspirace pro každého snílka i milovníka cestování

Životní postoj nespoutaných duší, láska k přírodě a cestování, tak to je Boho styl. Bohémský styl je opak minimalistického stylu s nevýraznou barevnou paletou a jednoduchými linkami.
Boho styl je hravý, kombinuje nábytek i dekorace z různých částí světa. Najdete v něm spoustu barev, textur a přírodních materiálů. Pojďme se podívat, co Vám v tomto interiéru nesmí chybět.

Textury a vrstvení

Důležitou součástí jsou textury. Najdete je na nábytku i dekoracích. Nebojte se kombinování různých materiálů v různých vrstvách. Materiály jako přírodní dřevo si budou krásně rozumět se zlatými doplňky a bílým nábytkem.

Přírodní materiály doplňte příjemnými doplňky

Pro boho styl je typický proutěný nebo dřevěný nábytek. Často potkáte křesla zavěšená u stropu na provazech či sametové nebo kožené sedačky. Příjemnou a útulnou atmosféru vám pomohou dotvořit polštáře a deky. Pro zpestření také využijte doplňky z minerálů.
Nebojte se využít prostoru a zavěste si nad postel lapače snů, které pomůžou k lepšímu snění nebo jako ochranný amulet.

Trocha exotiky

K nezbytné dávce exotiky přispějí pokojové rostliny. V boho stylu jich můžete mít tolik, kolik se Vám zlíbí. Skvěle vypadají rostliny ve speciálních závěsných květináčích. Přímo exoticky vypadají rostliny jako palmy nebo kaktusy.

Rozmazlete všechny své smysly

Vůně jsou důležitým prvkem našeho vnímání. Čich je jedním z nejsilnějších smyslů. Provoňte svůj domov svíčkami nebo esenciálními vůněmi a dodejte mu tu správnou atmosféru.
Pro navození příjemné atmosféry napomáhá i zvuk. Zvonkohry vytváří harmonický zvuk, který navodí příjemnou atmosféru, působí proti smutku a negativní energii.

Myslete ekologicky

Boho styl miluje přírodu a stejně tak zero waste produkty. Doplňte svou domácnost nádobím z teakového dřeva, bambusu a kokosových ořechů a podporujte myšlenku zero waste.

 

Energie, která z boho stylu přímo srší Vám pomůže zbavit se podzimního splínu a my budeme doufat, že Vám tento článek dodal inspiraci pro zútulnění vašeho interiéru.